Hunthouse Plume LWTR-S (LWTROUT) 1,8m 3-10g – Bardzo tanio i całkiem nieźle? A jednak da się…

Cena tego kija była śmieszna. W promocji udało mi się go wyrwać za 120 złotych. Zwykle nie kupuję tak tanich kijów, wyznając zasadę, że życie jest zbyt krótkie na to by łowić najtańszym badziewiem, skoro za niewiele większe pieniądze można kupić już bardzo udane wędki, które użytkowo biją te badziewie na głowę. Dlaczego tym razem postąpiłem inaczej? Zapraszam do lektury testu…

Hunthouse Plume…

Do tej pory chińska marka Hunthouse mogła się kojarzyć przede wszystkim z produkcją przynęt spinningowych. Miałem z nimi trochę do czynienia i mam o nich niejednoznaczną opinię. Mają swoje plusy i minusy. Zwykle wolę inne. Gdy jednak zobaczyłem w promocyjnej ofercie ten kij zaintrygował mnie on. Według materiałów producenta, w cenie flaszki przyzwoitego Bourbona, można było kupić lekki spinning zrobiony z węgla 40T, uzbrojonego w przelotki Fuji, z górnym składem z pełnego włókna węglowego i blankiem w krzyżowym oplocie. Do tego całość miała ważyć przy długości 1,80m całkiem rozsądne 94g. Nieprawdopodobne? Tak też i ja to odebrałem. W celu  jednak zaspokojenia swojej i Waszej, przy okazji, ciekawości, postanowiłem sobie odjąć od ust jedną flaszkę ulubionego napoju i zamówiłem tę wędkę w wersji spinningowej. Miałem już trochę okazji by nią połowić i należycie jej się przyjrzeć…

Waga, w zasadzie, się zgadza…

Kij na pierwszy rzut oka podoba się. Ładne niebieskie malowanie, ciekawie wyglądający uchwyt kołowrotka, bardzo smukły blank, przelotki Fuji (8 sztuk, jakość montażu akceptowalna). Choć chciałem, ciężko było na tym etapie się tu do czegokolwiek przyczepić… No, może poza uchwytem kołowrotka, który swoją masywnością wzbudzał obawy o wygodę jego trzymania i wątpliwej urody napisem „Catch and release” na dolniku. Grafik ewidentnie miał słabszy dzień… Poza tym, wędka całościowo wygląda dobrze.

Grafik miał w tym wypadku słabszy dzień… Widać skrzyżowane taśmy węglowe na dolniku…

Jak to leży w dłoni? Uchwyt jest specyficzny i dość duży. Ja się szybko przyzwyczaiłem i przestałem zwracać na niego uwagę. Wędka leży w dłoni dobrze i jest lekka i dobrze wyważona. Niemniej, zastanawiam się czy osobom o niewielkich dłoniach, uchwyt ten pasowałby tak dobrze jak mojej skromnej osobie, którą można pewnie posądzić o wiele rzeczy, ale na pewno nie o posiadanie małych dłoni. Niezależnie jednak od tego, uchwyt trzyma kołowrotek pewnie i nie ma tendencji do luzowania się.

Uchwyt jest dość okazały. Osoby o drobnych dłoniach mogą czuć pewien dyskomfort.

Jak tani Hunthouse sprawdza się w praktyce? Plume to szybka wędka o wrażliwym topie i dość uniwersalnej charakterystyce. Górny skład w całości wykonany z pełnego włókna węglowego nadaje jej specyficzną akcję. Niby zachowuje się toto jak wklejanka, ale jednak jest ciut inaczej. Wchodząc w szczegóły, zacznę od realnego ciężaru wyrzutowego kija. Producent opisał tę wędkę na 3-10g. W sumie jest to opis w miarę trafny, choć jednak z pewnymi zastrzeżeniami. Dołem kij ten umożliwia nam bowiem bezproblemowe schodzenie do okolic nawet dwóch gramów całkowitego ciężaru przynęty. Delikatny top bezproblemowo ładuje tak niewielkie wabiki i zapewnia nam dobre zasięgi rzutowe. Górą sugerowałbym trzymanie się zasygnalizowanej przez producenta wartości. Sam górny, pełny skład, jest mocny i zniesie bezproblemowo spore obciążenia, ale cieniutki top przy większych wagomiarach gaśnie i uniemożliwia skuteczną animację przynęt.

To dość szybki kij o wrażliwym topie, ale jak widać, pod większym obciążeniem blank pokazuje sporą progresywność ugięcia. W dolniku mamy spory zapas mocy.

Pełny górny skład tej wędki z jednej strony jest szybki, ale w miarę schodzenia w stronę dolnika, wraz z szybkim wzrostem mocy blanku zachowuje niezłą progresywność i ma w sobie nieco mięsistości. To sprawia, że kijem tym całkiem przyjemnie łowi się nie tylko na gumy w opadzie. W sumie spisuje się też całkiem nieźle przy wirówkach, cykadach i wirujących ogonach. Od biedy można nim i połowić jaskółkami w toni. Nie będzie w tej dziedzinie mistrzem, ale pobawić się można. Blank jest raczej przeciętnie czuły. Szału z transmisją drgań tutaj zdecydowanie nie ma, ale tragedii też nie. Delikatna pełna szczytówka, spisuje się jednak w roli sygnalizatora brań doskonale. Generalnie, jak na kij za tak śmieszne pieniądze, wędka oferuje całkiem sporo. Do tego, pełny górny skład, może nam sugerować swoją konstrukcją, ponadprzeciętną wytrzymałość na uszkodzenia w swojej kategorii wagowej.

Ringi Fuji, jakość montażu w pełni akceptowalna, zwłaszcza w kontekście ceny kija…

Tani Hunthouse to przyzwoity kijek za bardzo małą kasę. W niewielkiej cenie oferuje sensowne komponenty, niezłe, dość uniwersalne parametry użytkowe i całkiem przyzwoitą jakość montażu. Na bardziej zaawansowanych spinningistach może wielkiego wrażenia nie wywrze, ale też nie do nich jest on skierowany. Dla tych, którzy mają parcie na budżet to bardzo sensowna alternatywa. Podejrzewam też, że wersja castingowa tej wędki, może być doskonałą opcją na przekonanie się, czy BFS nam pasuje czy nie. W razie gdy nie przekonamy się do tej metody połowu, nie zaboli nas suma wydana na zakup sprzętu. W obecnej cenie, w okolicach 160 złotych, ten kij to bardzo ciekawa oferta.

Bardzo tani, całkiem niezły…

Sklepy w których kupicie Hunthouse Plume:

https://s.click.aliexpress.com/e/_A8YdfQ

https://s.click.aliexpress.com/e/_Alf1JI

https://s.click.aliexpress.com/e/_ALpay8

Spodobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć moją skromną osobę, stawiając mi wirtualną kawę… https://buycoffee.to/cykadaspinning/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *