Kingdom Solo II KDSS-662ML 1,98m 4-12g – Cięty typ skazany na sukces…

Seria wędek Kingdom Solo II obejmuje trzy spinningi i cztery castingi. Opisywany model to średni ze spinningowych braci. Na ile użytkowo podobny jest do mocniejszego kija z serii, który opisywałem czas temu? Czy są między nimi jakieś poważniejsze różnice? Zapraszam do lektury testu tej wędki.

Kingdom Solo II KDSS-662ML

Wygląd wszystkich wędek z serii Solo II wybija się zdecydowanie ponad przeciętną. Dolnik monocoque, krzyżowy oplot na całej długości blanku, drewniany foregrip i pełny osprzęt Fuji (przelotki Alconite i uchwyt kołowrotka typu SKSS z carbonowym insertem) są wspólne dla wszystkich kijów. Opisywany model nie wygląda pod żadnym względem gorzej od „starszego brata”. Wędka może się bardzo spodobać.

Design serii jest efektowny…

Po wzięciu do ręki kij sprawia świetne wrażenie. Jest bardzo szybki, lekki i świetnie wyważony. Co więcej, leży w ręce lepiej niż model M. Metalowy pierścień umiejscowiony za foregripem mocniejszego modelu był wyraźnie wyczuwalny pod palcem i nieco zmniejszał komfort operowania tym kijem. W przypadku opisywanego teraz modelu ML, części spasowano doskonale. Wszystko zrobiono tutaj jak trzeba. Tym razem nie ma się do czego przyczepić. Można się tylko zastanawiać, czemu w mocniejszym modelu nie wygląda to tak doskonale.

Tym razem do ergonomii foregrip’a nie ma zastrzeżeń…

Blank Kingdom’a Solo II KDSS-662ML ma w mojej opinii bardziej uniwersalny charakter niż blank modelu M. Długość poniżej dwóch metrów w sposób naturalny ułatwia nam prowadzenie woblerów twitchingowych i najmniejszych jerków, ale nie to do końca stanowi o tym odczuciu. Model 662ML posiada podobnie jak model M szybki i wrażliwy top, ale blank jako całość ma bardziej progresywną charakterystykę. Dysproporcja pomiędzy delikatnym szczytem, a mocnym dolnikiem jest tutaj mniejsza. Kij ugina się płynniej i głębiej. Pozostając przede wszystkim świetnym kijem pod przynęty gumowe, wędka ta dobrze sprawdzi się przy obsłudze mniejszych i średnich błystek obrotowych, cykad i niewielkich wahadłówek. To dobry kij do lekkiego twichingu i najlżejszych jerków. Doskonale obsłuży nam też przynęty powierzchniowe w typie popperów.

Opis dołem dokładny. Górą można rzucać i prowadzić więcej niż 12g.

Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że nie będziemy przekraczać realnego CW wędki. W przypadku tego kija szacuję go na przedział od 4 do 20g. W tym zakresie kij dysponuje pełną dynamiką, jest szybki i bardzo czuły. Podobnie jednak jak „starszy brat” Kingdom Solo II KDSS-662ML bardzo nie lubi przeciążania. Te szybkie, elektryczne blanki nie tolerują takich eksperymentów i szybko wysyłają sygnały, że bardzo im się to nie podoba. Zignorowanie ich w mojej opinii to, w przypadku tych kijów, bardzo ryzykowny pomysł.

Fuji Alconite…

Do czego ta wędka się nada najlepiej? To uniwersalne i finezyjne narzędzie, którym delikatnie połowimy szczupaki i sandacze. Czułość tego kija nie pozwoli przespać nam żadnego brania, a jej szybkość bez pudła wciąć nawet delikatnie skubiącego przynętę drapieżnika. Akcja kija pod rybą gwarantuje pewny hol, a zapas mocy w dolniku daje nam dość argumentów do zmierzenia się z całkiem dużymi rybami. Poręczność i lekkość całości sprawia zaś, że wszystko to możemy zrobić, czerpiąc z tego wiele przyjemności. Do tego mamy „gwiazdorski” design w pakiecie i markowe komponenty od Fuji.

Szybki blank jest zdecydowanie bardziej progresywny niż w modelu M

Przy pomyślnych wiatrach można te kije kupić na Aliexpress w cenie poniżej trzystu złotych. To zdecydowanie nie są duże pieniądze jak za sprzęt o takiej konstrukcji, uzbrojeniu i parametrach. Dlatego nie dziwi mnie popularność tej serii wędek. W tej konfiguracji są one po prostu „skazane” na rynkowy sukces.

Skazany na sukces…

TESTY UGIĘCIA:

Sklepy w których kupicie Kingdom Solo II:

https://s.click.aliexpress.com/e/_DEWo6Rx

https://s.click.aliexpress.com/e/_AV35Ez

Spodobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć moją skromną osobę, stawiając mi wirtualną kawę… https://buycoffee.to/cykadaspinning/

4 komentarze do “Kingdom Solo II KDSS-662ML 1,98m 4-12g – Cięty typ skazany na sukces…”

  1. W przypadku zakupów na Ali warto obserwować zachowanie cen danego towaru. Nie są one stabilne. To sinusoida. W tej chwili ceny są w górce, ale należy się spodziewać, że za czas jakiś spadną do rozsądnego poziomu. Polecam apki analizujące wahania cen danego towaru w rodzaju np. AliTools. Pomagają one nam uniknąć przepłaconych zakupów dając orientację w jakich granicach oscyluje cena danego towaru.

   1. Pisałem do nich i słabo to wyglada. Podobno komponenty z Japonii mocno podrożały.
    Dodatkowo od lipca bedzie naliczany w całej Unii VAT na towary z Chin (na wysyłane od lipca)
    Nie ma wiec za dużo czasu ne ew obniżkę cen.

    1. W której branży teraz nie rozglądać się, wszędzie ceny surowców i półproduktów poszły ostro w górę. Wiąże się to jednocześnie z niedostatkiem towarów na rynku. To samo dzieje się w branży budowlanej czy chociażby w szkutnictwie. Na rynku brak surowców do produkcji laminatów. Za czas jakiś spodziewam się, że sytuacja unormuje się i ceny spadną do rozsądnych poziomów. Na wprowadzenie obowiązkowego VAT’u chwilowo się nic nie poradzi, ale też ciężko do końca przewidzieć jak się zachowa rynek i jakie działania podejmą chińscy sprzedawcy.Pożyjemy, zobaczymy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *