Kyorim Carza III CRC-662M 1,98m 7-21g – Twitchingowo-jerkingowa petarda…

Serie wędek Carza II i Carza III to w zasadzie najtańsze produkty oferowane przez markę Kyorim. Biorąc pod uwagę fakt, że najtańsze kije z tych serii kosztują odpowiednio na Aliexpress około 250 i 370 złotych, powinno dać nam to od razu do myślenia. Kyorim to marka, która ewidentnie nie jest zainteresowana sprzętem niskopółkowym. Ich ambicje sięgają dużo wyżej. Co z tego wychodzi? Zapraszam do lektury testu wędki z serii Carza III.

Kyorim Carza III CRC-662M

Kyorim Carza III CRC-662M to wędka, która od pierwszego wejrzenia musi się spodobać. Innej opcji nie ma. Kij wygląda po prostu rewelacyjnie. Piękny, smukły blank, matowy w górnej części i błyszczący na wzmocnionym krzyżowym oplotem dolniku, mieni się odcieniami granatu, ciemnego turkusu i niebieskiego. Uzbrojony został na bogato przelotkami Fuji Alconite. Montaż przelotek jest perfekcyjny, a producent na relatywnie krótkiej wędce, upchnął ich aż 10 sztuk.

Doskonałe uzbrojenie bardzo dobrymi przelotkami

Na dolniku zamontowano uchwyt kołowrotka Fuji ECS polakierowany pod kolor blanku z dodatkiem drobnego brokatu. Na pełnym dolniku mamy też dobrej jakości korek i świetnie wyglądające carbonowe pokrętło docisku multiplikatora. Całość prezentuje się wspaniale. Efektownie, ale i z dobrym smakiem. Do tego jest bajecznie lekka. 122g wagi dla kija o tych parametrach i pełnym korkowym dolniku, to bardzo dobry wynik. Dobre wyważenie całości dodatkowo wzmacnia te pozytywne wrażenie.

Fuji ECS to świetny uchwyt. Dolnik jest krótki i poręczny. Ergonomia całości perfekcyjna.

Na sucho kij jest bardzo szybki i wydaje się zdecydowanie mocniejszy niż sugeruje opis na blanku. Po przykręceniu zgrabnego niskoprofilowca, kij leży w ręce po prostu idealnie. Długość dolnika idealna. Balans całości bez zarzutu. W zasadzie, na tym etapie, nie byłem w stanie przyczepić się w tym kiju do czegokolwiek. Wędka spodobała mi się bezwarunkowo, nawet mimo braku dzielonego dolnika, który zawsze preferuję. To się chyba nazywa miłość od pierwszego wejrzenia. Trzeba zabrać tę ślicznotkę nad wodę i sprawdzić czy w miarę użytkowania uczucia nie osłabną…

Blank jest bardzo szybki, ale też ma progresywną charakterystykę. Ten kij jest finezyjny i świetnie trzyma rybę.

Nad wodą kij zdecydowanie nie rozczarowuje. Tą wędką łowi się po prostu genialnie. Oczywiście o ile zastosujemy ją do twitchingu i jerkowania, bo jej projektantom ewidentnie takie zastosowanie musiało przyświecać na etapie tworzenia tego projektu. By nie być gołosłownym przejdę jednak do szczegółów. Blank tego Kyorim’a jest zdecydowanie mocniejszy niż sugeruje opis na nim. I w sumie bardzo dobrze, bo idealnie obsługuje nam zakres średnich i większych woblerów w typie twitch oraz mniejszych i średnich jerków. Komfort rzutowy powoli pojawia się po przekroczeniu 15g ciężaru wabika i kończy w okolicach 50g masy całkowitej przynęty. Bardzo szybki blank w tym zakresie zachowuje dużą dynamikę umożliwiając celne i odpowiednio dalekie rzuty, oraz doskonałą animację przynęt, wliczając te bardziej oporne i wymagające, więcej siły i szybkości w podbijaniu.

Kij jest świetnie wykończony. To po prostu piękna wędka, która sprawia wrażenie dużo droższego sprzętu.

W czasie walki z rybą, blank ten pokazuje swoją kolejną kapitalną stronę. Ten kij nie tylko jest szybki. On ma również przepięknie progresywną charakterystykę. Ugina się głębiej niż można by się spodziewać i świetnie amortyzuje wszelkie wygibasy rozwścieczonego szczupaka. Wędka trzyma rybę bardzo dobrze i daje wędkarzowi duże poczucie komfortu w trakcie holu. Oczywiście zapas mocy w dolniku tego kija jest bardzo duży. Raczej nie ma szans by w naszych warunkach wędkarskich kiedykolwiek jej zabrakło. Czułość wędki jest na dobrym poziomie. O ile w trakcie łowienia nie zaśniemy, nic podejrzanego dziejącego się z naszą przynętą, nie powinno umknąć naszej uwadze. Ergonomia, która na wstępie urzeka, w długim użytkowaniu nie pokazuje żadnych słabych stron. Tą wędką można długie godziny łowić wcale nie lekkimi przynętami, bez cienia zmęczenia, a za to z wielką dozą przyjemności. Komfort rzucania i operowania nią jest bardzo duży. To kolejny kij z gatunku takich, którego po wzięciu do ręki, nie chce się już z niej wypuścić.

We wprawnych rękach, ten kij to doskonałe narzędzie do połowu szczupaków.

Kyorim Carza III CRC-662M to twitchingowo-jerkingowa petarda. Nie ma w tym określeniu nawet cienia przesady. We wprawnych rękach to w pełni profesjonalne narzędzie do połowu szczupaków przy użyciu tego typu przynęt. Oczywiście, gdy zechcemy połowić nim na średnią czy nieco większą gumę lub wahadło, albo wirujący ogon w szczupakowym rozmiarze kij ten też sobie dobrze z tym poradzi, choć w sposób nieunikniony, w pewnych sytuacjach odczujemy ograniczenia wynikające z jego niewielkiej długości i krótkiego dolnika. Tak to już jest. Nie ma wędek idealnych do wszystkiego. Niemniej, przy cenie około 370 złotych za ten kij, jest on ofertą absolutnie rewelacyjną. Jeżeli ktoś do tej pory nie zakochał się w szczupakowym twitchingu czy jerkowaniu, to jest duże ryzyko, że po sprawieniu sobie tego kija, miłość ta szybko w nim rozkwitnie. Nie mam co do tego wątpliwości.

Genialny kij pod twitching i jerkowanie.

Na koniec pozostała jeszcze jedna kwestia interesująca zapewne dla tych, którzy mają już odrobinę orientacji w temacie wędek spinningowych i castingów z Chin. Tak cena, jak i walory użytkowe Kyorim’a Carza III CRC-662M stawiają go bowiem w sposób naturalny, w jednej linii z wędkami Kuying Battle Song. Jak kije te wypadają w porównaniu? Użytkowo, jakościowo i estetycznie prezentują zbliżony, wysoki poziom. Kyorim bije jednak Kuyinga zastosowanym uzbrojeniem. Alconite’y to wyższa półka niż FazLite’y, a do tego Kyorim montuje ich, przy tej samej długości blanku, o dwa więcej. Akcja kijów z serii Carza III jest bardziej progresywna niż Battle Song’ów. Dzięki temu, kije te mają większy margines bezpieczeństwa przy holowaniu szczupaków. Kuying jest ciut szybszy i subiektywnie wydaje się odrobinę bardziej czuły. Który bym wybrał? Na szczęście nie muszę dokonywać takiego wyboru. Mam i jedne, i drugie. Jestem nimi niezmiennie zachwycony. Na ten moment nie potrafię wskazać, które podobają mi się bardziej. Jeśli się to zmieni nie omieszkam Was jednak poinformować.

Kyorim – Zapamiętajcie dobrze tę nazwę. Wkrótce będzie o niej głośno.

Sklepy gdzie kupicie Kyorim Carza III CRC-662M:

https://s.click.aliexpress.com/e/_Apqx0j

https://s.click.aliexpress.com/e/_9780F5

Spodobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć moją skromną osobę, stawiając mi wirtualną kawę… https://buycoffee.to/cykadaspinning/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *